Mixer در حال خاموشی

توسط در

 

آیا Twitch رقیب نخواهد داشت؟

امروز در عملی غیر قابل انتظار شرکت Microsoft اعلام کرد که در ماه آینده Mixer بسته می شود و تمام استریمر هایی که با این شبکه قرار داد دارند و از طریق این شبکه به استریم می پردازند قرار است به Facebook Gaming انتقال یابند و از ۲۳ جولای تمامی بازدید کنندگان شبکه Mixer به facebook Gaming انتقال خواهند یافت.

دلیل این تصمیم Microsoft برای سرنوشت Mixer، بدلیل عدم جذب بینندگان کافی می باشد که حتی قرار داد های بزرگ با برترین استریمر ها نتوانست آن را نجات دهد و این شبکه را تبدیل به شکست بزرگی در برابر Twitch و Youtube کرد. به گفته Phil Spencer مدیر Xbox زمان شروع برای برنامه Mixer نسبت به رقیبان خود بسیار عقب تر بود و پیشرفت ماهیانه Mixer نسبت به دیگر پلتفرم ها بسیار پایین تر.” 

شکست Mixer حتی با کمک قرار داد های بسته شده با Ninja و Shroud بهبود نیافت و حال با بسته شدن این شبکه قرارداد همکاری این افراد تا پایان مدت قرارداد به Facebook انتقال میابد، اما با این حال تعدادی از خبرنگاران صحبت از آزادی خروج از قرار داد این افراد را می زنند و می گویند که Ninja و Shroud می توانند در صورت تمایل دوباره به شبکه Twitch بازگردند و دوباره از طریق همین شبکه به استریم بپردازند.

تا کنون Shroud در این مورد چیزی نگفته و Ninja در توئیتی تنها اعلام کرده است که من طرفداران و اجتماعی که در Mixer درست کرده ام را دوست دارم و اکنون باید در مورد انتخابی که خواهم گرفت فکر کنم. حال باید دید تا یک ماه آینده چه اتفاقاتی بر سر قرار داد ها و انتخاب های استریمر ها رخ خواهد داد و آیا Facebook Gaming رقیبی برای دو غول بزرگ استریمینگ و تولید محتوای Youtube و Twitch خواهد بود یا خیر.

PCMODTV

مطالب تصادفی دیگر:

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر