کیبورد های مکانیکی در برابر کیبورد های معمولی

توسط در

 

کدام یک بهتر است؟

دوستان و همراهان Pcmod در این مقاله قصد داریم تا تفاوت میان کیبورد های مکانیکی و کیبورد های معمولی را بررسی کنیم. اما چرا یک کیبورد مکانیکی این نام را دارد؟ دریک کیبورد مکانیکی از سوئیچ های واقعی و فیزیکی در زیر دکمه های خود استفاده شده است تا بتواند فشار دادن دکمه ها توسط کاربر را تشخیص دهد، اما در یک کیبورد معمولی این مکانیک متفاوت است، در کیبورد های معمولی از لاستیک و یک پوسته استفاده می شود تا عمل ثبت انجام شود.

یک کیبورد و موس از اصلی ترین لوازم مورد نیاز یک کامپیوتر می باشد و بدون این دو قطعه یک کاربر نمی تواند از کامپیوتر استفاده کند. کیبورد علاوه بر وظیفه تایپ به کاربر اجازه می دهد کار های دیگر همچون بازی کردن و… انجام دهد. طرح کیبورد الهام گرفته شده از ماشین تایپ قدیمی می باشد.

دوام 

زمانی که شما به دنبال یک کیبورد می باشید دوام آن برای شما یکی از مهم ترین نکات میباشد. کیبورد های مکانیکی به دلیل استفاده از سوئیچ های مکانیکی دوام بیشتری دارند و این سوئیچ ها برای استفاده بلند مدت طراحی شده اند. از آن جایی که درون این سوئیچ ها از تماس فلز بر فلز استفاده می شود، میزان استفاده آن ها نسبت به کیبورد های معمولی تقریباً بیش از ۵۰ میلیون کلیک می باشد. پس در زمینه دوام، کیبورد مکانیکی برنده است.

حس

یکی دیگر از عوامل انتخاب کیبورد، حسی است که کاربر از استفاده کیبورد دریافت می کند. به دلیل ساخت تار کیبورد های مکانیکی میزان مقاومت و صدای کیبورد های مکانیکی بیشتر از کیبورد های معمولی می باشد و در این بخش کیبورد های معمولی برنده می باشد.

نگهداری

در زمینه نگهداری، تمیز کردن و مراقبت کردن از قطعات کیبورد های مکانیکی راحت تر از کیبورد های معمولی می باشد. شما در این نوع از کیبورد ها می توانید دکمه ها را از صفحه باز کنید و زیر آن ها را تمیز کنید.پس در بخش مراقبت و نگهداری کیبورد های مکانیکی برنده است.

تجربه تایپ 

یک کیبورد معمولی نسبت به یک کیبورد مکانیکی تجربه ای مشابه ای دارد، اما در کیبورد مکانیکی صدای کلیک موجود جهت جلوگیری از فشردن بیش از حد سوئیچ ها و خود  ساختار این سوئیچ ها می باشد. حال این قابلیت در زمان تایپ مطالب برای شما و اطرافیانتان آزار دهنده و خسته کننده خواهد بود. پس در امر تایپینگ کیبورد های معمولی برنده خواهند بود.

انتخاب کیبورد همیشه باید بر اساس نیاز کاربر باشد و حال شما کاربر عزیز بر اساس کار خود کیبورد مناسب را انتخاب کنید. در یک بررسی نهایی اگر گیمینگ و زمان پاسخ دهی کوتاه و طول عمر بالا برای شما مهم است یک کیبورد مکانیکی مناسب شما است و اگر به دنبال کیبوردی جهت تایپ می باشید یک کیبورد معمولی مناسب شما می باشد. 

امیدواریم از این مقاله خوشتان آمده باشد و با دنبال کردن تیم PCMOD در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری مقالات با دوستان خود از تیم PCMOD حمایت کنید.


PCMODTV

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر