ارزش شرکت Nvidia بالا تر از Intel است

توسط در

 

یکی از بزرگترین شرکت های سازنده GPU حال ارزش ۲۵۱ میلیارد دلاری دارد.

 بر اساس NASDAQ حال ارزش شرکت Nvidia بالا تر از Intel می باشد. این شرکت سازنده GPU بالاخره از بزرگ ترین سازنده CPU از نظر ارزشی سبقت گرفته و حال با اختلاف ۳ میلیارد دلار از شرکت Intel به ارزش ۲۴۸ پیش رفته و به ارزش ۲۵۱ میلیارد دلار رسیده است. حال سهام داران این شرکت، دارایی بیشتری خواهند داشت  و آقای Jensen Huang  نیز تعداد کت های چرمی بیشتری

این افزایش ارزش به خاطر فروش های فوق العاده این شرکت در چند سال اخیر بوده که ۷۰% افزایش ارزش را همراه خود داشته است و برای یک کمپانی تامین کننده قطعات، درصد خوبی است. برخی از منتقدین نیز بر این باورند که این افزایش فروش به دلیل رشد چشم گیر ماینینگ و صنایع مرتبط با Crypto Currency است و همچنان در انتظار پیشرفت ارزش این شرکت می باشند.

شرکت Nvidia هم اکنون در صنعت Data Center در حال درآمد زایی می باشد و خانواده GeForce همچنان پر سود ترین رده این شرکت می باشد، اما با معرفی کارت های Amper و تاریخ عرضه نزدیک آن  برای امسال قرار است این سِمت جا به جا شود. همچنین برای امسال شایعاتی برای عرضه محصولی دیگر از این شرکت در میان طرفداران در حال گردش می باشد. این نظریه پر سر و صدا خبر معرفی کارت های ۳۰۸۰ RTX برای امسال می باشد که در صورت تایید رشد این شرکت پرچمدار باز هم افزایش پیدا خواهد کرد.

شرکت بزرگ Nvidia  برای طرفدارانش ارزش به سزایی دارد و حال رقابت تنگاتنگ آن با شرکت AMD باعث شده است تا محصولات آن پیشرفت چشم گیری داشته باشد و همین امر باعث معرفی کارت هایی توانمنتد با بازه تاریخ عرضه کمتر نسبت به نسل های پیشین شده است و حال باید دید تصمیمات سهامداران و مدیران این شرکت به چه سمتی سوق داده خواهد شد.

امیدواریم از این مقاله خوشتان آمده باشد و با به اشتراک گذاری مقالات لا دوستان خود و دنبال کردن تیم  PCMOD در شبکه های اجتماعی از ما حمایت کنید.


PCMODTV

مطالب تصادفی دیگر:

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر