نتایج بنچمارک های اولیه NVIDIA Ampere A100: خدای سرعت GPU ها

توسط در

NVIDIA AMPERE A100

با اینکه پردازنده ی گرافیکی NVIDIA Ampere A100 از ماه مه به بازار عرضه شده، ما فقط اولین بنچمارک های مربوط به آن را دیدیم. این بنچمارک ها توسط Jules Urbach، مدیر عامل شرکت OTOY و سازنده نرم افزار OctaneRender منتشر شد. وی در توییتر خود اعلام کرد که این پردازنده ی گرافیکی عملکرد خوبی داشته است.

اول بریم سراغ اصل مطلب. این پردازنده ی گرافیکی توانست با کسب امتیاز ۴۴۶ از OctaneBench، یکی از بنچمارک های نرم افزار OctaneRender، بلافاصله با اختلاف ۱۴۴ امتیاز جایگاه GeForce RTX 2080 Ti رو در بخش سرعت از آن خود کند. به این ترتیب NVIDIA Ampere A100 سریعترین پردازنده ی گرافیکی موجود در دنیا میباشد.

از نظر کارایی، این امتیاز نشان میدهد که Ampere A100، بالای ۴۷/۷% سریعتر از سری Turing میباشد. اگرچه میشه گفت داریم سیب رو با پرتقال مقایسه میکنیم؛ چونکه GeForce RTX 2080 Ti یک کارت گرافیک مصرفیست، در حالیکه Ampere A100 جزو کارت های مخصوص دیتا سنتر هاست. اما این تفاوت ۴۷/۷ درصدی نظر هرکسی را به خودش جلب میکند.

البته بد نیست بدانیم که سریعترین پردازنده گرافیکی Turing ثبت شده در بانک اطلاعاتی OctaneBench، کارت گرافیک Quadro RTX 8000 است. این کارت توانست امتیاز ۳۲۸ را کسب کند.

رکورد دار واقعی جهان قبل از Ampere A100، کارت گرافیک Titan V بود. این کارت گرافیک توانست امتیاز ۴۰۱ را کسب کند. بنابراین، کارت Ampere هنوز هم ۱۱/۲ درصد عملکرد بهتری از Titan V دارد.

این نتیجه جذاب در شرایطی منتشر شده که همه ی ما خوره های تکنولوژی و گیم، مشتاق دیدن موارد بیشتری از نسل بعدی و پیشنهاد های جدیدتری برای گیمر ها و بازار مصرف هستیم. و مطمئنا این اتفاقی چشمگیر است.


PCMODTV

مطالب تصادفی دیگر:

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر