ایسوس از سه کارت گرافیک سفارشی RTX 30 در سری های ROG ،TUF و Dual رونمایی کرد!

توسط در

در حاشیه معرفی کارت‌های گرافیک NVIDIA GeForce RTX 30، کمپانی ASUS نیز پرده از کارت‌های گرافیک سفارشی خود، با تراشه‌های پرچمدار و جدید آمپر برداشت. این شما و این هم سفارشی‌های قدرتمند و زیبای ASUS RTX 30.

کارت‌های گرافیک سفارشی ایسوس شامل سه خانواده هستند که با تراشه‌های RTX 3090، RTX 3080 و RTX 3070 پیکربندی می‌شوند. از آنجایی که انویدیا مشخصات RTX 3070 را به صورت کامل منتشر نکرده است، مانور سازندگانی مانند ایسوس نیز بر روی دو کارت گرافیک RTX 3090 و RTX 3080 بوده است. با این وجود برخی مشخصات RTX 3070، از جمله ۸ گیگابایت حافظه GDDR6 به طور رسمی قابل تأیید است.

Dual GeForce RTX 30

ارزان‌ترین خانواده از کارت‌های گرافیک سری RTX 30 ایسوس، شامل مدل‌های Dual GeForce RTX 30 می‌شوند که با فرکانس کمتر از سری ROG STRIX و TUF، از دو عدد فن و خنک کننده کوچک‌تر بهره می‌برند. Dual GeForce RTX 30 در حال حاضر تنها با مدل ASUS Dual GeForce RTX 3070 معرفی شده و به نظر می‌رسد که به دلیل خنک کننده کوچک‌تر، میزبان RTX 3080 و RTX 3090 نخواهد بود.

این کارت گرافیک نیز از فناوری Auto-Extreme، فن‌هایی با فناوری Axial، سیستم توقف فن در دمای پایین و LED RGB بهره می برند.

TUF Gaming GeForce RTX 30

به مانند همیشه، ایسوس جان سخت‌های TUF را به عنوان لباس جدید کارت‌های گرافیک RTX 30 در نظر گرفته است که البته این بار با تغییرات بسیاری همراه هستند. در TUF Gaming GeForce RTX 30ها به مانند سری ROG خبری از استفاده گسترده از LED RGBها نیست. قطعاتی مانند ماسفت ها دارای گواهینامه استاندارد نظامی بوده و ایسوس تأیید می‌کند که سری جدید TUF که به عنوان مدل‌های جان سخت این شرکت شناخته می‌شوند، از تست‌های سنگین ۱۴۴ ساعت سربلند بیرون آمده‌اند.

سری TUF Gaming GeForce RTX 30 همچنان از خنک کننده‌های سه گانه بهره برده و فن‌ها از دو بلبرینگ با هدف کاهش نویز صوتی و طول عمر بالاتر بهره می‌برند. در حال حاضر ایسوس اشاره‌ای به فرکانس‌های هیچ یک از کارت‌های گرافیک سفارشی خود نکرده است.

ROG Strix GeForce RTX 30

و در نهایت، پرچمدار و بالاترین سری از کارت‌های گرافیک آمپر که توسط ایسوس به تولید می‌رسند، در سری ROG Strix GeForce RTX 30 خواهند بود. این خانواده تا ۳ اسلات را در مادربرد به اشغال خود درآورده و از فن‌هایی با فناوری Axial استفاده می‌کند. خنک کننده بزرگ این کارت گرافیک با سه عدد فن ۱۱ و ۱۳ پره، هدایت گرما را بر عهده دارد.

سیستم LED RGB در این خانواده با تغییرات بسیاری همراه بوده و به جز فن‌ها، در بالای کارت گرافیک نیز شاهد استفاده گسترده از LED RGBها هستیم که با فناوری Aura Sync سازگار است. از جمله ویژگی‌های  ROG Strix GeForce RTX 30 می‌توان به سیستم عیب یابی ولتاژ ورودی، هدرهای FanConnect II، دو تراشه بایوس، Super Alloy Power II، استفاده از فولاد زد زنگ در بخش درگاه‌ها و فناوری MaxContact در بخش تولید اشاره کرد.


PCMODTV

مطالب تصادفی دیگر:

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر