گیگابایت از عرضه ی کارت گرافیک های سری RTX 3000 خود خبر داد

توسط در

معرفی سری Gigabyte GeForce RTX 30 توسط این کمپانی به عنوان یکی از تولید کنندگان مطرح سخت افزار گیمینگ به انجام رسید. جدیدترین کارت گرافیک‌های انویدیا تحت لاین آپ GeForce RTX 30 با معماری Ampere معرفی شدند و گیگابایت نیز ۴ کارت گرافیک را در این زمینه رونمایی کرد. GeForce RTX 3090 GAMING OC 24G و GeForce RTX 3090 EAGLE OC 24G و GeForce RTX 3080 GAMING OC 10G و GeForce RTX 3080 EAGLE OC 10G.

این چهار کارت گرافیک از خنک کننده GIGABYTE WINDFORCE 3X بهره می‌برند که از فن با گردش متفاوت، تیغه‌های مخصوص، پلیت مسی و هیت پایپ بزرگ‌تر، RGB Fusion 2.0، بک پلیت فلزی و متریال‌های Ultra Durable و… استفاده می‌کنند تا گیمرها تجربه‌ای بی نظیر را در اختیار داشته باشند.

کارت گرافیک‌های جدید NVIDIA GeForce RTX 30 از نسل جدید هسته‌های RT و Tensor و چند پردازنده‌های جریانی برخوردارند تا بهترین کیفیت را در سریع‌ترین فریم ریت ممکن به کمک هوش مصنوعی پدید آورند. این نسل از معماری Ampere بهره می‌برد که ظاهرا ۱٫۹ برابر عملکرد بر مصرف بهتری نسبت به نسل قبلی را ارائه می‌دهد و گیمرها می‌توانند حتی در وضوح ۸K نیز به تجربه عناوین خود بپردازند.

سیستم خنک کننده GIGABYTE WINDFORCE 3X از سه فن با تیغه‌ها منحصر بفرد، فن وسط با گردش متفاوت، لوله‌های ناقل حرارت مسی، پلیت بزرگ مسی با تماس مستقیم به پردازنده گرافیکی، فناوری فن‌های فعال سه بعدی و غیره استفاده می‌کند. این فناوری‌ها در کنار هم کمک می‌کنند تا کارت گرافیک در پایین‌ترین حرارت ممکن فعالیت کند که نتیجه آن عملکرد بهتر می‌باشد. فن وسط همانطور که گفتیم از گردش بالعکس استفاده می‌کند تا جریان هوا را بهینه نموده و دفع حرارت به شکل موثرتری صورت پذیرد.

کارت گرافیک‌های گیگابایت از طراحی چند فاز بهره می‌برند که به MOSFETها اجازه می‌دهند در دمای پایین‌تری فعالیت کرده و میزان بار کاری روی هر MOSFET نیز متعادل شود. بک پلیت فلزی نه تنها استحکام کارت را بهبود می‌بخشد بلکه اجازه نمی‌دهد PCB نیز با مشکلاتی مانند خم شدن مواجه شود. در کنار اینها باید به RGB Fusion 2.0 نیز اشاره کنیم که کاربران را با نورپردازی در جلوه‌های مختلف از طریق نرم افزار مخصوص را راضی خواهد کرد.

گیگابایت کارت گرافیک‌های سری AORUS بیشتری را در آینده نزدیک برای کاربران حرفه‌ای عرضه می‌کند که به خنک کننده‌های بادی و مایع به همراه جدیدترین تکنولوژی نورپردازی مجهز هستند.


PCMODTV

مطالب تصادفی دیگر:

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر