گیگابایت (GIGABYTE) کارت‌ گرافیک Geforce RTX 3080 20GB را پیشنهاد می‌کند!

توسط در

 

تحلیل و بررسی کارت گرافیک Geforce RTX 3080 20GB

بر اساس تبلیغی که توسط گیگابایت منتشر شده‌است. به نظر می‌رسد کارت‌ گرافیک های Geforce RTX 3080 20GB توسط این شرکت رونمایی شده‌است. محصولی که به عقیدۀ بسیاری پُلی‌ است بین سری RTX 10GB  این کمپانی و سری جدید Geforce RTX 3090 برای افراد با بودجۀ کمتر.   

همانطور که در ابتدا توسط Videocardz مشاهده‌شد. این خبر توسط یکی از سایت های مربوط به گیگابایت (Gigabyte) منتشر شد. این سایت برای فروش پکیج جنجالی خود یعنی ” RTX 30-series Watch Dogs Legion + GeForce” و به این ترتیب که “کارت گرافیک RTX بخرید و Watch Dogs Legion ببرید.” فعالیت می‌کرد.

در این مطلب همۀ کارت گرافیک های واجد شرایط پیشنهادی لیست شد. راجع به برخی از آن‌ها هم تقریبا از قبل چیزی نشنیده‌ بودیم.

این لیست شامل Geforce RTX 3060 با ۸GB حافظه و البته همین محصول فوق، یعنی Geforce RTX 3080  با ۲۰GB حافظه که مورد بحث ماست. همچنین تاییدیۀ Geforce RTX 3070S  با ۱۶GB حافظه نیز در این پکیج وجود دارد.

ما حدس می‌زنیم ‘S’ در عنوان محصول یادشده معادل Super Variant (فوق متنوع) است. اما خب بدیهی‌ است که هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد.

هنوز تاییدیۀ رسمیِ این کارت‌گرافیک‌ها توسط NVIDIA اعلام نشده‌است. اما اطلاعات منتشرشده در رابطه‌ با آن‌ها اکثراً منطقی است و قابل اعتماد. انتظار می‌رود مُدل RTX 3060 خلاء سری‌های خوش‌قیمت یا اصطلاحاً budget-friendly را پُر کند.

گرچه نیاز به یک نوعِ دیگر در این سری کارت‌گرافیک‌ها یا به طور خاص بین RTX 3080 10GB و سریِ جدید این کمپانی، یعنی RTX 3090 که البته قیمت آن‌ هم حدی مابینِ این دو داشته باشد، احساس می‌شود. این مسئله انتخاب‌های بیشتر برای متقاضیان علاقه‌مند به این سری که توان پرداخت قیمت آخرین محصول را ندارند، ایجاد می‌کند.

Videocarz معتقد است که مُدل ۲۰ گیگابایتی این سری از کارت گرافیک‌های RTX تعداد هستۀ بیشتری نسبت به نسخۀ ۱۰ گیگابایتی ندارد. اما حافظه بیشترِ آن کمک بسیار بزرگی به بازدۀ اجرای این محصول می‌کند.

همچنین قابل ذکر است که در مقیاس پایین‌تر، در صورت انتظار اخبار مربوط به سری GeForce RTX 3060 Ti/Super رویکرد مُثبتی دارد. گرچه بازهم Videocardz معتقد است که RTX 3060 بر اساس حدس‌و‌گمان‌های منطقی مدل ۸گیگابایتی خود را پیشنهاد می‌کند.

قابل توجه است، شرایط و ضوابط بسته Watch Dogs Legion + GeForce Now نشان می‌دهد که این پیشنهاد تا ۲۹ اکتبر ادامه دارد. بنابراین، احتمالاً قبل از آن چنین کارت‌هایی از این سری منتشر خواهد شد.

امیدواریم که به زودی اخبار و شرح دقیق‌تری از این محصول به ما برسد تا با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم به امید اینکه مصرف‌کنندگان با آگاهی بهتر محصول بهتری را خریداری کنند.


PCMODTV

مطالب تصادفی دیگر:

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر