انواع کنترلر های کاربردی برای PC

توسط در

برای داشتن تسلط کافی بر روی بازی با PC همیشه ماوس و کیبورد کافی نیست.

با این که بازی روی پلتفرم PC، با تصویری از ماوس و کیبورد در ذهن خیلی ها همراه است، ولی باید در نظر داشت که کنترلرهای متعددی برای کامپیوتر ها وجود دارد.

ماوس و کیبورد جا افتاده ترین کنترلر برای کامپیوتر است. ولی در بسیاری از بازی ها صرفا تسلط شما بر بازی را پایین می آورد.

هر چند ماوس و کیبورد در بازی های شوتر و استراتژی بهترین گزینه محسوب میشود. چرا که دقت حرکتی بالایی برای شما تامین خواهد کرد.

سبک بازی مهم ترین معیار برای انتخاب کنترلر مناسب محسوب میشود. ولی راحتی کنترلر در دست شما و بسیار معیار های دیگر نیز در انتخاب کنترلر تاثیرگذار خواهند بود. ولی ابتدا شما باید با انواع کنترلرها آشنا شوید.

ماوس و کیبورد

همانطور که گفتیم ماوس و کیبورد شناخته شده ترین کنترلر های PC محسوب میشوند. و با توجه به این که کلاس های کاربری متفاوتی را پوشش میدهند، تمرکز بالایی بر روی پیشرفت تکنولوژی ساخت آنها وجود دارد.

برای انتخاب بهترین ماوس و کیبورد معیار های زیادی باید در نظر گرفته شود. در صورتی که علاقمند به تهیه ماوس و کیبورد مناسب با کاربری خود هستید، مقالات قبلی سایت ما را  درمورد ماوس و کیبورد مطالعه کنید.

معرفی سه ماوس برتر در بازار ایران

چپ دست ها و بهترین موس های مخصوص آنها

موسیقی متن گیمر ها: معرفی بهترین کیبورد های گیمینگ

کیبورد های مکانیکی در برابر کیبورد های معمولی

Gamepad ها با طراحی های بسیار متفاوتی در بازار موجود هستند.

اولین Gamepad های طراحی شده، چه برای PC و چه برای کنسول طراحی های بسیار عجیبی داشتند. در اصل صرفا کلید های کمتری بر روی یک جعبه ی کوچکتر و سبک تر از کیبورد طراحی شده بود.

ولی با پیشرفت کنسول های و افزایش علاقه ی گیمر ها به Gamepad، طراحی های متفاوتی برای این کنترلر ها در بازار دیده شد.

در بازار Gamepad های متفاوتی در بازار دیده میشود. کنترلر های بلوتوثی از جمله کنترلر های محبوب به شمار می آیند. چون مکان و حرکت شما را در حین بازی محدود نخواهند کرد. ولی در اتصال بلوتوثی همیشه بحث سرعت انتقال داده مطرح میشود که با بهبود تکنولوژی های بلوتوثی تقریبا فاصله ای با اتصال سیمی وجود ندارد.

در عین حال طراحی های ظاهری متفاوتی نیز برای کنترلرها دیده میشود که بسیار از آنها الهام گرفته از دسته های بازی کنسول هاست. دسته های طراحی شده از روی کنترلر کنسول ها دسته های محبوبی برای صاحبان کنسول محسوب میشود. چرا که به این دسته ها تمرکز دارند. همچنین تا حدودی حس بازی با کنسول را در طول بازی با PC به کاربر منتقل خواهد کرد.

فرمان و پدال

محبوب ترین کتنرلر برای طرفداران بازی های رانندگی محسوب میشود. یک فرمان و پدال مناسب با طراحی خوب، حس رانندگی واقعی را برای شما تامین خواهد کرد. البته به دلیل فضای زیاد مورد نیاز و محل خاص قرار گیری از طرف بسیار از  کاربران به صرفه تلقی نمیشود. البته این حرف تا حدودی منطقی به نظر میرسد. اگر شما سبک های مختلفی بازی انجام میدهید، شاید هزینه و مکان لازم برای پدال وفرمان، نسبت به یک Gamepad با کیفیت، آنچنان منطقی به نظر نرسد. ولی اگر اولویت اول شما بازی های رانندگیست، حتما به فکر تهیه ی فرمان و پدال باشید تا بتوانید حداکثر لذت را از بازی های محبوب خود ببرید.

شبیه ساز ها

با افزایش محبوبیت بازی های چند نفره در سبک های مختلف، تسلط بر روی کنترل، از عوامل ضروری برای بازی بهتر به حساب می آید. برای همین طراحی های مختلفی برای کنترلر ها دیده میشود. ازجمله این کنترلر ها، شبیه سازها هستند.

البته باید در نظر داشت که شبیه ساز ها بسیار تخصصی تر محسوب میشوند و تنها در یک سبک بازی خاص کاربری خواهند داشت.


PCMODTV

مطالب تصادفی دیگر:

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر