راهنمای خرید در طول حراج های Steam

توسط در

 

بهترین زمان برای خرید در استیم

در طی حراج های فصلی همیشه دیده میشود که بازی های جدید با درصد تخفیف کمی همراه هستند و بازی های قدیمی تر بسیار ارزانتر و حتی رایگان عرضه میشوند. با این حال نکاتی وجود دارد که اگر به آنها دقت کنید میتوانید از بیشترین حد تخفیف ها استفاده کنید.

چهار دوره تخفیف بزرگ در Steam ، در چهار فصل سال وجود دارد.که البته Halloween و Black Friday هم تخفیف های بزرگی همراه دارند.

تاریخ دقیقی برای شروع تخفیف های فصلی وجود ندارد. ولی حدود زمان آنها مشخص است.

در بین این تخفیف های فصلی، دوره ی تابستانی و زمستانی بیشترین میزان تخفیف را خواهند داشت. که البته در این شش ماه فاصله بین این دوره ها تخفیف های کمی در این فروشگاه وجود دارد.

حدودا حراج بهاری اواخر می، حراج تابستانی اواخر ژوئن، حراج پاییزی اواخر نوامبر و حراج زمستانی اواخر دسامبر آغاز میشوند.

فروش های استیم معمولا پنج شنبه ها اخر ماه ۶ بعد از ظهر به وقت بریتانیا آغاز میشوند.

البته به جز این تخفیف های فصلی، تخفیف هایی در طی رویداد های دیگر نیز به چشم میخورد ولی معمولا میزان تخفیف بسیار کم خواهد بود.

هر دوره تخفیف تابستانی و زمستانی حدودا ۲ هفته طول میکشد. البته تخفیف های پاییزی و بهاری که کوچکتر محسوب میشوند، زمان کمتری دارند. این تخفیف ها بین ۶ تا ۸ روز طول میکشند.

البته با توجه به این که پاییز فصل داغ عرضه بازی های جدید خوهد بود، حتی در طول حراج پاییزه تخفیف زیادی شامل بازی های داغ نخواهد شد. حتی تخفیف های زمستانی همان سال هم بر روی هزینه این بازی ها تاثیر چندانی نخواهد گذاشت. ولی با رسیدن تابستان سال بعد احتمال تخفیف زیاد این بازی ها وجود خواهد داشت.

 برای خرید در فروشگاه Steam با رعایت چند نکته ساده میتوانید از بهترین تخفیف ها بهره مند شویم:

۱ – به زمان دقت کنید

هیچ چیز بدتر از این نیست که یک بازی را بخرید و روز بعد  قیمت آن کمتر شود.

در طول این حراج ها بازی هایی که با عنوان تخفیف روز یا ساعت خورده اند، در خرید خود کمی صبر کنید.

این پیشنهادات معمولا در روز های بعد تکرار میشوند و شامل میزان تخفیف بیشتری نیز خواهند بود. همچنین معمولا تخفیف های Flash هم معمولا دوباره تکرار میشوند.

حتما مدیریت زمان/هزینه بکنید. خرید بازی ها پشت سر هم صرفا باعث شلوغ شدن سیستم شما میشود. تعداد بازی های خود را جوری تنظیم کنید که تا حراج بعدی سرگرم بمانید.

هر چقدر در خرید یک بازی بیشتر صبر کنید، در خرید آن سود بیشتری خواهید کرد.

۲ – فروشگاه های دیگر را فراموش نکنید

به خاطر بازار داغ رقابت بین فروشگاه های اینترنتی، در طول تخفیف های استیم، سایر شرکت ها نیز حراج هایی خواهند گذاشت.

البته این تخفیف ها برای کاهش فروش استیم است. ولی از این بازار برای سود خود استفاده کنید و به لیست فروشگاه های دیگر حتما سر بزنید.

۳ – به تبادل هم فکر کنید

اگر با قیمت بسیار مناسبی از یک بازی که طرفدار آن نیستید مواجه شدید، کمی درمورد خرید آن تعمل کنید. در صورتی که Gift بازی را بخرید بعدا میتوانید در ازای DLC یا اقلام درون برنامه ای آن را با دیگران عوض کنید. حتی اگر خواستید خودتان آن را بازی کنید میتوانید کد را در اکانتتان وارد کنید.

۴ – از wishlist استفاده کنید

اگر بازی خاصی نظرتان را جلب کرد آن را به wishlist خود اضافه کنید. به این ترتیب خبر های جدید بازی برای شما ارسال میشود و شما به راحتی از پیشنهادات فروش آن با خبر خواهید شد.

همچنین این لیست به شما کمک میکنید تا به دنبال بازی های متفرقه نروید.

۵ – شرکت های توسعه ی بازی ها را فراموش نکنید

در طول این دوره ها معمولا شرکت های توسعه دهنده بازی با حراج همراهی میکنند. پیشنهادات شرکت ها معمولا با تخفیف های بزرگی همراه است. مثلا شما میتوانید چند DLC بیشتر را صرفا در برابر پرداخت اختلاف قیمتی کم خریداری کنید.

۶ – نسخه های الحاقی

نسخه های الحاقی معمولا هزینه بالایی برای شما به همراه خواهند داشت، در صورتی که برای ساعات بسیار کمی موجب سرگرمی شما میشوند. در طول حراج های فصلی میتوانید این نسخه ها را با قیمتی که واقعا ارزش دارند تهیه کنید.


PCMODTV

مطالب تصادفی دیگر:

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر