معرفی محبوب ترین لانچر های بازی PC

توسط در

 

معرفی برخی لانچر های بازیِ محبوب

قبل از معرفی لانچر های بازی، توضیح مختصری درمورد نحوه عملکرد و کاربری آنها خواهیم داشت.

Game Launcher یا لانچر بازی چیست؟

Game Launcher نرم افزاری برای مرتب سازی بازی ها بر روی سیستم شماست. این نرم افزارها بازی های شما را دسته بندی میکنند و میتوانید به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید. همچنین بسیاری از این نرم افزارها خود فروشگاه های اینترنتی نیز میباشند. به این ترتیب شما میتوانید مستقیما بازی ها را از این طریق خریداری کنید.

البته برخی از این لانچر ها در زمینه های دیگری نیز کاربرد دارند و از طریق آنها میتوانید نرم افزار های دیگری به جز بازی نیز دانلود و نصب کنید.

در برخی از این لانچر ها شما میتوانید عملکرد سیستم خود را نیز بهینه سازی کنید. مثلا در Razer Cortex نرم افزاریست که در کنار بهینه سازی سیستم شما، فعالیت های گیمینگ شما را نیز مرتب سازی میکند.

در Gaming Launcher ها، به جای این که از طریق فایل های سیستم به دنبال بازی بگردید، میتوانید همه بازی ها را در یک لیست منظم در کنار هم ببینید. با استفاده از Gaming Launcher ها میتوانید مستقیما از روی این نرم افزار ها بازی خود را اجرا کنید. همین طور میتوانید بازی ها را بر روی حافظه ی سیستم خود مدیریت کنید.

۱ – Steam

فروشگاه اینترنتی Steam برای بسیاری از کاربران کامپیوتر های شخصی آشناست. این فروشگاه اینترنتی علاوه بر فروش بازی، به عنوان یک لانچر نیز کاربری دارد. شما برای اجرای بازی باید اول این نرم افزار را فعال کنید. فعالیت این نرم افزار از سال ۲۰۰۳ شروع به کار کرد. توسعه دهنده این نرم افزار شرکت بازی های ویدئویی Valve است. این فروشگاه اکنون به یکی از بزرگترین شبکه های آنلاین تبدیل شده است. این نرم افزار در حالا شروع به کار کرد که در سال ۲۰۰۴ تنها از هفت بازی پشتیبانی میکرد. تعداد بازی ها تا سال ۲۰۱۹، به ۸۲۹۰ بازی رسیدو همچنین این بازی اکنون بیشتر از ۲۱ میلیون کاربر دارد.

در کنار این تعداد بالا یکی دیگر از جذابیت های این لانچر، دامنه ی گسترده بازی هاست.

در بخش فروشگاه استیم شما دامنه عملکرد بالایی نیز دارید. میتوانید بازی ها را به صورت مستقیم برای خودتان خریداری کنید یا آن ها را به صورت Gift تهیه کنید تا به راحتی به اکانت های دیگر منتقل کنید. همچنین میتوانید از کد این Gift ها برای فعال سازی بازی بر روی اکانت خود استفاده کنید.

۲ – GOG GALAXY 2.0

عبارت GOG در اصل مخفف Good Old Games است. مالکیت این لانچر به دست CD Project Red است. این نرم افزار مسلما به بزرگی Steam نیست. ولی بازی های جذابی در آن وجود دارد. یکی از نکات مثبت این لانچر، بهینه شدن اتوماتیک بازی ها با سیستم شماست. شاید برای نصب و اجرای بازی هایی که این برنامه پشتیبانی میکند، الزامی به نصب آن نباشد، ولی برای مدیریت بازی ها بسیار کاربردیست. از دیگر خوبی های این نرم افزار “سینک شدن پلتفرم های مختلف” است. به این ترتیب اگر شما از این نرم افزار در سیستم های مختلف استفاده کنید، بازی ها را به صورت دسته بندی شده در کنار هم خواهید دید.

همچنین با این نرم افزرا بازی های سایر لانچر ها نیز در لیست شما نمایش داده خواهند شد و میتوانید از طریق آن این بازی ها را اجرا کنید.

۳ – Plavnite

Playnite نرم افزاری برای مدیریت بازی هاست. به گفته شعار این برنامه هدف اصلی آن ایجاد محیطی کاربردی و زیبا برای نگهداری بازی هاست. این نرم افزار به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد.

از نظر بسیاری از کاربران این لانچر، سیستم کاربری بسیار ساده یکی از بهترین ویژگی های این برنامه است. همچنین در این برنامه میتوانید بازی های خود را از لانچر های دیگری چون Steam به لیست خود اضافه کنید. قابلیت های شخصی سازی Playnite نیز از طرف بسیاری کاربران به عنوان جذابیت این نرم افزار معرفی شده است.

۴ – Epic Games Store

همان طور که از اسم آن پیداست، این نرم افزار نیز مانند استیم، یک فروشگاه اینترنتی است که میتوانید بازی های خریده شده از آن را در لیستی جداگانه به شما نمایش دهد. این نرم افزار که حدودا ۲۳ ماه پیش مشغول به کار شده است، اکنون بیشتر از ۱۰۰ بازی را پشتیبانی میکند. همچنین ادعا کرده است بیشتر از ۱۰۰ میلیون کاربر در این نرم افزار هستند.

رقابت این نرم افزار با Steam باعث ایجاد مشکلاتی برای کاربران شده است. اخیرا بازی هایی منتشر شده اند که برای مدتی مشخص، منحصرا در Epic Games Store فروخته میشوند. یکی از این بازی های The Outer Worlds است که به تازگی از انحصار Epic Games در آمده و وارد فروشگاه Steam شده است.

۵ – Razer Cortex

Razer Cortex تنها یک لانچر ساده نیست. با این نرم افزار شما میتوانید، علاوه بر مدیریت بازی های خود، سیستم خود را به طور کلی برای اجرای بازی بهینه سازی کنید. با استفاده از این نرم افزار شما میتوانید بازی های خود را با بهترین سرعت اجرا کنید. در عین حال میتوانید داده های خود را مرتب کنید.

از خوبی های این نرم افزار آن است که میتواند بازی ها را از هر کجای سیستم شما پیدا کرده و در لیست خود نمایش دهد. ولی با اختلاف زیاد بهترین ویژگی این نرم افزار شناسایی تخفیف های بازی هاست. به این ترتیب به راحتی از تخفیف بازی ها با خبر شده با هزینه کمتر کلکسیون بازی های خود را گسترش دهید.

۶ – Ubisoft Connect

این نرم افزار که به تازگی معرفی شده است، در اصل ترکیب دو نرم افزار قبلی Ubisoft با نام های Uplay و Ubisoft Club است. در این نرم افزار ویژگی های لانچر بازی های Ubisoft یا همان Uplay با شبکه اجتماعی Ubisoft Club ترکیب شده و نرم افزاری جامع بدست آمده است.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد این برنامه اینجا کلیک کنید.

۷ – The Rockstar Game Launcher

همانند لانچر Ubisoft این نرم افزار نیز برای اجرای انحصاری بازی های شرکت Rockstar است. این لانچر یکی از پر حاشیه ترین لانچر هاست. اگر بازی های این شرکت را از طریق لانچر های دیگر تهیه کرده باشید، برای اجرای بازی باید این برنامه را نیز اجرا کنید. این اتفاق برای بسیاری از کاربران مشکل ایجاد کرده است.

۸ – EA Play

این نرم افزار نیز به خاطر ترکیب دو نرم افزار دیگر از شرکت Electronic Arts است. در اوایل امسال دو نرم افزار Origin Access و EA Access با هم ترکیب شده است.

شرکت های دیگری نیز مانند Bethesda و Activision نیز لانچر های مخصوص خود را دارند. و در صورتی که بخواهید به صورت رایگان به این بازی ها دسترسی داشته باشید، میتوانید از این لانچر ها استفاده کنید.


PCMODTV

مطالب تصادفی دیگر :

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر