کنسول بازی آتاری قیمت گذاری شد

قیمت کنسول آتاری
توسط در

قیمت کنسول آتاری ؛

فرگال مک سازنده کنسول و یکی از مدیران شرکت آتاری طی مصاحبه ای با سایت گیمز بیت داشته اطلاعات کمی از قبیل قیمت کنسول را اعلام کرده.بر این اساس قیمت حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار خواهد بود وهمینطور آتاری قرار است برای تامین هزینه های ساخت کنسول از طریق سایت Indiegogo کمپینی راه اندازی کند.

اما از لحاظ فنی کنسول آتاری از پردازنده ی AMD استفاده میکندو همینطور قدرت گرافیکی  آن توسط پردازنده گرافیکی radeon تامین میشود.آتاری باکس از سیستم عامل لینوکس استفاده میکند: چون آتاری باکس به تلویزیون وصل میشود و برای اینکه رو تلویزیون تصویر مناسب باشد نیازمند رابط کاربری است این کنسول قابلیت اجرای بازی های پی سی و بازی های قدیمی آتاری دارد.

اما از اجرای برخی بازی های پی سی روی کنسول خوشحال نشوید زیرا یکسری بازی های میان رده مثل ماینکرفت را اجرا خواهد کرد و قابلیت های موسیقی و استریم و… دارد.

فرگال در مصاحبه ای گفته بود که ایده ساخت آتاری باکس زمانی به ذهنش رسیده که برخی از گیمر ها توانایی اجرای برخی بازی پی سی را روی کنسول نداشته اند و مجبور بودند لپتاپ یا کامپیوتر خود را به تلویزیون وصل کنند .

وی همچنین دلیل استفاده از سیستم عامل لینوکس را اینگونه شرح داد:

استفاده از لینوکس، یک نوع آزادی عمل خاص به کاربران می‌دهد ؛ آزادی عملی که معمولا روی پی‌سی آن را شاهد هستیم. افراد زیادی وجود دارند که به آزادی عمل پی‌سی عادت کرده‌اند اما معمولا دستگاه‌هایی که به تلویزیون وصل می‌شوند، چنین آزادی عملی را ارائه نمی‌کنند و هدف ما این بود که محصولی بسازیم که هم به تلویزیون وصل شود و هم این آزادی عمل را برای اجرای بازی ، نرم‌افزار ، استریم محتوا یا پخش موسیقی فراهم کنیم.

او همچنین از علاقه مردم به کنسول آتاری گفت :

من از اینکه میزان علاقه مردم به آتاری را می‌دیدم ، شگفت‌زده می‌شدم. مثلا یک بار با پسری ۱۲ ساله دیدار داشتم که خیلی از بازی‌های کلاسیک آتاری را می‌شناخت و به آن‌ها علاقه داشت و این عالی و شبیه به یک اتفاق جادویی است. به همین دلیل هم محصول جدید آتاری توانسته نظر افراد زیادی را جلب کند و حتی AMD هم خیلی مشتاق بود تا در این پروژه با آتاری همکاری داشته باشد.

نظر شما راجع به کنسول و قیمتش چیست؟


مطالب تصادفی دیگر :

اطلاعات جدیدی از بخش داستانی Call of duty WW II منتشر شد

تعداد بازیکنان همزمان PlayerUnknown’s Battlegrounds از مرز ۱٫۵ میلیون نفر گذشت!

تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر