بالاخره Nvidia کارت گرافیک RTX 3060Ti را معرفی کرد

توسط در

 

 ۱ دسامبر از کارت گرافیک ۳۰۶۰Ti رونمایی شد و اعلام شد از ۲ دسامبر عرضه میشود.

۳۰۶۰Ti کارتی ۳۹۹ دلاری که جدیدترین عضو خانواده سری ۳۰۰۰ شرکت انویدیا است، پریروز رونمایی شد. انویدیا اعلام کرده است کارت جدید RTX 3060Ti طوری طراحی و ساخته شده که از دو پرچمدار نسل قبل یعنی؛ کارت های RTX 2080/2080 SUPER عملکرد بهتری داشته باشد، که این موضوع بسیار جالب و هیجان انگیز است.

البته از میزان صحت و دقت این موضوع تا زمان عرضه کامل و استفاده از آن اطلاعی نخواهیم داشت، اما اگر این خبر واقعاً صحت داشته باشد، این به این معنا خواهد بود که شما با ۳۰ درصد قیمت یک ۲۰۸۰S، صاحب یک کارت قوی تر از آن خواهید شد. انویدیا همینطور افزود: به طور میانگین ۳۰۶۰Ti حدود ۴۰ درصد سریعتر از کارت ۲۰۶۰ Super خواهد بود.

ظاهر کارت ۳۰۶۰Ti FE

از لحاظ ظاهری می توان گفت ۳۰۶۰Ti مشابه مدل ۳۰۷۰ است، به طوری که حتی ابعاد این دو کارت هم یکسان هستند. همینطور انویدیا در این کارت هم از دو فن استفاده کرده که این باعث بیشتر شدن شباهت این دو کارت می شود. تنها نقطه تمایز این دو کارت تفاوت در رنگ آنهاست، طوری که مدل ۳۰۶۰Ti رنگ خاکستری روشن تری نسبت به ۳۰۷۰ دارد و غیر از این، تفاوت محسوسی در بین این دو کارت قابل مشاهده نیست.

مشخصات فنی

۳۰۶۰Ti هم مثل تمامی کارت های سری RTX 3000 انویدیا، تکنولوژی REAL-TIME RAY TRACING را داراست، که از DLSS هم پشتیبانی خواهد کرد.

GPU (GRAPHICS PROCESSING UNIT) : GA104

MEMORY : 8 GB GDDR6

CUDA CORES : 4864

BASE CLOCK : 1410 Mhz

BOOST CLOCK : 1665 Mhz

WIDTH : 2 SLOTS

CONNECTOR : 12 PIN

TDP : 200 W

دقت داشته باشید این مشخصات مربوط به نسخه Founders Edition خود انویدیا می باشد و ممکن است در مدل های مختلف برند های ثالث سرعت کلاک بالاتری داشته باشید.


PCMODTV
مطالب تصادفی دیگر:
تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر