مادینگ کیس استرایکر CHALLENGER طراحی شده توسط pcmod

توسط در

با سلام.

از آخرین پروژه تیم ما حدود دو ماهی میگذرد. با این حال قصد داریم امروز به عنوان جدیدترین پروژه تکمیل شده، Challenger را مورد بررسی قرار دهیم.

کیس ماد Challenger در واقع کیس کولر مستر استرایکر بوده که پس از تغییراتی به شکل امروزی که مشاهده می کنید رسیده است.

تمامی بخش های نصب درایو های ذخیره سازی خارج و فریم آن نیز از داخل کیس بریده شد. سپس از نو برای نصب سه SSD و یک هارد (و هارد دوم و سوم در آینده) اسکلت و سازه جدید طراحی و پیاده سازی شد تا هم فضای بیشتری برای ورود هوای سه فن ۱۲۰ جلو فراهم شود هم بتوان SSD های HyperX Savage که ظاهر بهتری نسبت به ۸۵۰ Pro دارند را به نمایش گذاشت. صحبت از SSD شد دو SSD مدل Savage 120GB که در حال RAID0 قرار دارند وظیفه راه اندازی سیستم عامل را به دوش داشته و Samsung 850 PRO 256GB نیز قرار است بازی ها را در خود ذخیره کند. در کنار این مجموعه یک WD Black 2TB هم به کمک آرشیو سازی چلنجر خواهد آمد.

تم چلنجر اینبار نسبت به سایر پروژه ها متفاوت بود و سعی شد رنگ مشکی کمترین پراکندگی را داشته باشد، در عوض به دلیل انتخاب کیس و مادربرد، رنگ سفید و قرمز بیشتر مورد استفاده قرار گرفت. برای چلنجر پلتفرم جدید Z170 و مادربرد Z170X Gaming 7 گیگابایت به همراه پردازنده ۶۷۰۰K اینتل برگزیده شد. به همراه پردازنده Skylake این سیستم ۱۶گیگ رم Avexir Blitz قرمز فراهم شد که در فرکانس ۳۰۰۰ فعالیت می کنند.

همچین چینشی برای یک سیستم با محوریت گیم کافی بنظر می رسید اما نمی توان بار پردازش گرافیکی این سیستم را به شوخی گرفت. گرافیک یا بهتر بگوییم گرافیکهای چلنجر از دو کارت GTX 980Ti G1 گیگابایت در حالت SLI تشکیل شده که حتی رزولیشن ۴K را به زانو در می آورد.

برای این مجموعه هم با وجود بک پلیت فلزی کارت ها، مجدد بک پلیت اختصاصی طراحی و حتی پل SLI آن نیز از زیر تیغ جراحی ما جان سالم بدر نبرد و دسخوش تغییرات آشکار شد.

اما وظیفه تامین توان چنین سیستم گرسنه ای بر گردن پاور XFX هزار وات است که آن نیز از یک کاور مخصوص بهره می برد. اما خنک کردن این سیستم با ۵ فن ۱۲۰ و یک فن ۱۴۰ به همراه کولر کاپتاین ۲۴۰ کار چندان سختی بود. در نهایت بعضی دیگر از نقاط کیس تغییرات ریز و درشتی را به خود دید و با یک سری LED نواری رنگی داخل و خارج کیس، چنلنجر را میتوان یک پروژه ماد تکمیل شده دانست.

برای بحث و طرح سوال به تاپیک این کیس در فروم PCMOD مراجعه کنید

در ادامه می توانید سایر تصاویر این کیس را مشاهده کنید.

برای مشاهده ویدئو این کیس نیز میتوانید از لینک زیر استفاده کنید:

تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر