مصاحبه با کیس مادینگ برتر سال جهان با نام WING X99

کیس مادینگ برتر سال جهان
توسط در

کیس مادینگ برتر سال جهان :

بعد از پیروزی آندریاس فردهولم در رقابت جهانی بین کیس مادینگ های برتر، تصمیم گرفتیم تا مصاحبه کوتاهی با آندریاس داشته باشیم و ببینیم نکات و عامل موفقیت او چیست. تا انتها با سایت پی سی مود همراه باشید.

 

خب آندریاس ابتدا به خاطر برنده شدن جایزه بهترین کیس مادینگ سال تبریک می گوییم. قطعاً می توانیم بگوییم که کیس مادینگ تو به قدری برای داوران و رأی دهندگان جذاب بوده است که تو صاحب این جایزه شده ای و این جای تبریک گفتن دارد. خب به ما بگو از کجا به کار طراحی سیستم های شخصی و مادینگ علاقه مند شدی؟ الان دقیقاً چیکار میکنی؟

بله، حقیقت من کمی از برنده شدنم شوکه شدم! البته، خیلی خوشحالم که نفرات زیادی کارم را پسندیدند و در حال حاضر دانشجوی سال آخر رشته مهندسی مکانیک ام ولی از جوانی به کامپیوتر علاقه زیادی داشتم و وقت آزادم را صرف این علاقه ام می کردم.

فکر کنم پیش زمینه تو از مکانیک تو را در این مسیر موفقیت کمک بسیاری کرده است، درست می گویم؟ چون مدل ۰۱ ای که ساخته بودی چندان جالب نبود. از آن پروژه چه چیزهایی یاد گرفتی؟

من از آن تجربه مادینگی که داشتم، تجربیات بسیار زیادی کسب کردم. توانستم اشکالاتی که مرتکب شدم را ببینم و مرتفع کنم. نکته خیلی مهمی که یاد گرفتم این بود که گاهی اوقات یک مشکل به قدری پیچیده می شد که راه حل سخت و دست نیافتنی می شد و من فهمیدم گاهی اوقات خودمان همه چیز را پیچیده می کنیم و با یک راه حل ساده همه چیز قابل حل است، این قضیه به شدت در مورد کیس مادینگ صدق می کرد. باید دنبال « راه حل ساده» باشیم.

یکی از نکات خیلی جالبی که در مورد کیس مادینگ تو پیش آمد این بود که یک وسیله ای را از صفر ساختی تا بتوانی پروژه Wing X99 را به وسبله آن کامل کنی، قضیه چی بود و چطور به این نتیجه رسیدی؟

بله یک وسیله دیگری که بنده خودم طراحی کردم که به جرأت می توانم بگویم از ساختن خود Wing X99 هم سخت تر بود. من رقبایم را دیدم که همگی از CNC استفاده می کردند. همان جا بود که دنبال آن رفتم و دیدم که بله هزینه آن هم بسیار زیاد است و ساعتی حداقل ۱۰۰ دلار باید هزینه پرداخت کنم که برایم به شدت سنگین بود. بنابراین دو سال زمان صرف ساختن محصولی مخصوص خودم را کردم که نهایتاً هم به جایزه برای کیس مادینگم ختم شد.

 

برای انتخاب اجزای Wing X99 از چه چیزهایی الهام گرفتید؟

انتخاب اجزا بیشتر به تصمیماتی که در ذهنم داشتم مربوط می شد. من خیلی خیلی از نرم افزارهای CAD ، فتوشاپ، لایت روم و پریمر پرو و رندر استفاده کردم تا نهایتاً به اینجا رسیدم. هدف نهایی ام این بود که مادینگ قدرتمند و بی صدایی طراحی کنم. البته لازم است تا از اسپانسرهایی که داشتم (ایسوس، اینتل، کورسیر و EKWB) تشکر کنم که در آن درگیری های ذهنی به دادم رسیدند.

قطعاً خنک کننده مایع یکی از بخش های مهم کیس مادینگ می باشد، چگونه این کار را طرح ریزی کردید؟ و چقدر زمان صرف اینکار شد؟

سختی اصلی اینکار لی اوت نهایی آن بود. شاید ۲۰ یا ۳۰ مدل لی اوت را عوض کردم تا نهایتاً به این نتیجه برای خنک کننده مایع کیس رسیدم. همه چیز فقط به اندازه گیری برمی گردد تا مطمئن می شدم که همه کارها را به درستی انجام داده ام. مدل سازی CAD به اندازه اجرایی کردن آن سخت نبود. برای بخش های CNC باید حرفه ای باشی، البته پایان کار و رنگ آکرلیک کار نیز چندان آسان نبود. اگر بخواهم خلاصه بگویم، خنک کننده مایع کیس یک تکه کوچک ولی بسیار مهم از پازل مادینگ بنده بود.

خب به عنوان سوال پایانی، آیا تغییر خاصی هست که اگر قصد ساخت مجدد این کیس مادینگ را داشته باشید، حتما به انجام برسانید؟

بله، قطعاً که هست، هرکسی که چیزی را بسازد و زمان جواب این سؤال چیزی غیر این بگوید قطعاً دروغ گو است یا اینکه حواس پرتی دارد. البته اشتباه نکنید من از نتیجه به دست آمده به شدت راضیم اما هنوزم هم نکات کوچک زیادی است که اگر دوباره این مادینگ را انجام بدهم، تغییر خواهم داد و به فکر بهبود آنها خواهم بود. به نظرم هم عملکرد و هم طراحی را مجدداً تغییر خواهم داد. بازهم می گویم راه حل های ساده و آسان بهترین راه حل های دنیا هستند. مثلاً به قسمت های پشتی سوراخ هایی اضافه می کردم تا کاورهای فن قابلیت خارج شدن با فشار انگشت را داشته باشند و نیازی به خودکار نباشد، منظورم راه حل های ساده ای مثل این است.

 


 مطالب تصادفی دیگر :

فن هایی با قابلیت کنترل از راه دور روانه بازار خواهد شد

رونمایی از عروس کیس های شرکت کولر مستر با نام H500P

 

 

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر