عرضه مادربورد جدید x499 مخصوص AMD Ryzen Threadripper در اوایل سال ۲۰۱۹

توسط در

شایعه جدیدی در فضی اینترنتی پخش شده است که نشان دهنده برنامه ریزی شرکت AMD برای عرضه یک مادربورد جدید برای سری پردازنده های Threadripper 200 Ryzen می باشد. شریکان هیئت مدیره، خواهان معرفی این مادربورد در مراسم CES 2019 که در اوایل ژانویه برگزار خواهد شد، هستند. و همچنین صخبت هایی از Z490  هم در میان است.

X499  برای مدت زمان نسبتا زیادی است که در موردش صحبتهایی می شود،  احتمالا این مادربورد یک hub I/O ارائه خواهد کرد و پیشرفت هایی خواهد داشت. هرچند، این پیشرفت ها مستلزم چه چیزی هستند مشخص نیست! احتمال می رود تا PCI EXPRESS نسل ۴ نیز همراه کارت جدیدی از سری Vega معرفی شود. اوایل احتمال می رفت که یک چیپست x499 همراه با نسل چدید پردازنده های Threadripper معرفی شود ولی شرکت AMD مادربورد های درارای چیپست X399 را آپدیت کرد. اگر این شایعه حقیقت داشته باشد، تاریخ عرضه دقیقا بعد از زمان عرضه سری مادربورد های Intel x599 پیشبینی می شود. برای مادربورد های X499 احتمالا شرکت AMD باز با شرکت های Asrock, Asus, Gigabyte و MSI همکاری خواهد داشت. ولی به نظر منتقدان، در زمان حال نیازی به چیپست X499 به عنوان چیپست جدید نیست زیرا چیپست های پردازنده های Threadripper همین العان نیز کامل هستند.

http://pcmod.ir/wp-content/uploads/2018/09/124124124124.jpg

همچنین شرکت AMD احتمالا برنماه ای برای عرضه چیپست های جدید برای پلتفرم AM4 با نام Z490 دارد، ولی هنوز به صورت رسمی تایید نشده و همچنان یک شایعه برای مدت زمان طولانی ای می باشد. احتمالا مادربورد z490 مزایایی بیشتری غیر از شیار های  PCI-E در مقایسه با x470 خواهد داشت و همچنین برای دست یابی به این مزایا، شرکت AMD یک چیپ PLX یا PEX را در مادربورد جای خواهد داد. احتمال وجود این چیپ ها در مادربورد های جدید احتمال بالا بودن قیمت آنها را افزایش می دهد، ولی در کل فعلا همه این مطالب در حد شایعه می باشند و نمی توان از این بابت مطمعن بود.


مطالب تصادفی دیگر:

نتایج بنچمارک لیک شده TimeSpy برای کارت گرافیک GeForce RTX 2080

نقشه Blackout و وجود زامبی در Battle Royal بازی Black Ops 4!

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر