AMD Ryzen Threadripper 1950X کارایی بالا در قبال قیمتی مناسب

توسط در

همان طور که می دانید مدتی است که Ryzen Threadripper وارد بازار شده پس به بررسی کوتاه ما در مورد پردازشگر های Threadripper خوش آمدید. برای AMD و همه کسانی که همه چیز را در مورد این شرکت دنبال کرده اند، بسیار ماه کوتاه و جالبی بود.AMD در ماه مارس امسال، پردازنده های Ryzen را به بازار مصرف کننده فرستاد  اما نگاهی به جایی که این پلتفرم ها در حال حاضر قرار دارند بیاندازید، فقط شش ماه بعداین  رویداد مهم هر یک از شما ، دوستانتان و اغلب سازندگان PC ، حداقل در ذهن خود خرید و اسمبل PC مبتنی بر Ryzen را  می پرورند چون عنوان Ryzen بیاد آورنده ی عملکرد و کارایی، نسبت به هزینه می باشد.

یک سال پیش شما  شاید حتی داشتن یک کامپیوتر AMD را در نظر نمی گرفتید، درست است؟ این تغییر ذهنیت دستاورد عظیمی بود و AMD به خوبی از استحقاق این مهم را داشت؛ زیرا این شرکت در سال جاری توانست پایه های صنعت پردازنده را به شدت بلرزاند. با انتشار پردازنده Ryzen و همراه سیستم Eco -ای ام دی ،عرصه پردازنده را به نفع خود تغییر داد. در عین حال اینتل به دنبال حرکت هایی است که AMD در حال انجام است،آن چیزی که مشخص است اینتل گیج شده و در اقدامی سریع از پلتفورم X299 پرده برداری کرده تا، به زودی شاهد یک پردازنده ی ۱۸ هسته ای باشیم.

هنگامی که AMD ریزن را منتشر کرد، ناگهان اعلام شد آنها در سگمت سرور خود، از جمله ناپل دارای ۳۲ هسته پردازنده ی ماندگارهستند. و از آن زمان به بعد، شایعات اینترنت را فرا گرفتند. بعدا در ماه مارس اولین نمودار بلوک طراحی X399 در وب نشان داده شد که نشان

داد AMD در حال کار بر روی یک پردازنده ی چند هسته ای بوده اما معلوم نبود که آن را چه زمانی برای ، بازار مصرف کننده منتشر می کند.

پس از اولین اعلامیه رسمی منتشر شده معلوم شد که، AMD می خواهد آنچه را که اکنون به عنوان  چیپ ست برای مادربرد X399 شناخته شده است را به همراه با پردازنده های Ryzen Threadripper منتشر کند.  شما حتما بسیاری از اعلامیه های مادربرد X399 را دیده اید و کاملا مشخص است که پردازنده های Threadripper ابتدا در بخش HEDT (High End Desktop)منتشر می شوند که از تاریخ ۱۰ اوت ۲۰۱۷ آغاز شده است. AMD در ابتدا دو مدل را منتشر می کند: مدل ۱۶core، ۳۲-threadو یک مدل ۱۲ هسته، ۲۴-threaded. با این حال، در اواسط ماه جاری شاهد یک مدل سوم نیز خواهیم بود، Ryzen Threadripper 1900X.

پردازنده Ryzen Threadripper 1950X، یک محصول ۱۶ هسته ای است که یک فرکانس پایه ۳٫۴گیگاهرتز با توانایی افزایش به ۴ گیگاهرتز را ارائه می کند.  این پردازنده به قیمت ۹۹۹ دلار فروخته می شود.

سپس Ryzen Threadripper 1920X وجود دارد، این محصول ، ۱۲هسته ای است، کلاک پایه ی آن یک سطح بالاتر و ۳٫۵ گیگاهرتز است و همچنین افزایش کلاک آن نیز تا ۴٫۰ گیگاهرتز می باشد، این پردازنده به قیمت ۷۹۹ دلار عرضه می شود .

در اواخر ماه اوت  Ryzen Threadripper 1900X عرضه می شود، که ۸ هسته ای بوده، و دارای کلاک  پایه  ۳٫۸ گیگاهرتز می باشد که تا ۴٫۰ گیگاهرتز بطور اتوماتیک اورکلاک می شود، مزیت این پردازنده این است که شما می توانید آن را بر روی پلتفرم X399 بر روی اسلات       ۶۴-PCIe و حافظه ی چهار کاناله DDR4 قرار دهید. این قطعه نیز به قیمت ۵۴۹ دلار به فروش خواهد رسید.

این پردازنده ها به طور کامل آنلاک شده می باشند و می توان آنها را بر روی Socket TR4 جدید و روی مادربرد X399 انتخابی  نصب کرد. تمام این پردازنده های توانایی این را دارند که در حالت توربو  به فرکانس ۴٫۰ گیگاهرتز  رسیده و همه آنها یک XFR افزایش یافته در رنج ۲۰۰ مگاهرتز دارند، بنابراین ،با استفاده از خنک کننده ی قوی و در شرایط مناسب،توانایی رسیدن به ۴۱۰۰ تا ۴۲۰۰ مگاهرتز در ۴ تا هسته را دارا می باشند. تمام مارک های تجاری مانند: MSI، ASUS، Gigabyte و ASRock مادربورد ها را در محدوده ی  از قیمت های مختلف عرضه می -کنند که از حدود ۳۰۰ دلار شروع می شود. با Threadripper و برخی از مزایای همراه آن و با Socket TR4 جدید (۴۰۹۴ پین) پلتفرم مادربرد X399 شما قادر به اجرای حافظه در پیکربندی چهار کاناله خواهد بود.

در آخر نیز توجه شما را به جدول مدل ها و مشخصات کلی پردازنده ها جلب می نماییم :

 

تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر