استفاده کنندگان از نرم افزارCCleaner در خطر هستند

نرم افزار CCleaner
توسط در

نرم افزار CCleaner ، طبق گزارشات رسیده شرکت Piriform که فایلهای اضافی مرورگرها و بخشهای دیگر کامپیوتر را پاک می نمود ، متأسفانه در پی حمله گسترده هکرها ، هک شده است. هم اکنون بیش از ۱۳۰ میلیون نفر در دنیا درحال استفاده از این نرم افزاربوده و در خطر آلوده شدن سیستمی هستند.

این درحالی است که بیش از چند ماه از خرید این نرم افزار توسط شرکت تولید کننده Avast نگذشته است ، به گفته خود شرکت سازنده این نرم افزار و محققان، با چنین حمله وسیعی هکرها به زودی کنترل سیستم بیش از ۲ میلیون کاربر را در دست خواهند گرفت.

هکرها ابزارهای مدیریت از راه دور را به ورژن های ۵٫۳۳٫۶۱۶۲ و ۱٫۰۷٫۳۱۹۱ نرم افزار CCleaner اضافه کرده اند ، درصورتی که کاربر آن را روی سیستم خود نصب کند ، بلافاصله آلوده شده و سیستم کاربر را به صفحات وب سایت نامعلومی متصل می سازد و دیگر کاربر کنترل سیستم خود را نداشته وهرگونه بد افزاری که هکرها بخواهند بر روی سیستم فرد آلوده شده نصب خواهند کرد.

اگر شما هم یکی از طرفداران و کاربران نرم افزار CCleaner هستید، بهتر است مراقب آپدیت های این نرم افزار باشید و حتماً ورژن نرم افزارتان را چک کرده و جلوی هرگونه آپدیتی را بگیرید. یا اگر می خواهید خیالتان کاملاً راحت شود پیشنهاد ما این است که نرم افزار را به کلی پاک کرده و نسخه اصلاح شده ۵٫۳۴٫۶۲۰۷ این نرم افزار را دانلود نمایید.


مطالب تصادفی دیگر :

شرکت HP اشتباه قبلی اش را مجدداً تکرار کرد

AMD Ryzen Threadripper 1950X کارایی بالا در قبال قیمتی مناسب

تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر