شکایت Ubisoft از Google و Apple برسر کپی برداری از Rainbow Six

توسط در

 

آیا قوانین کپی رایت شکسته شده اند یا خیر

Ubisoft در تاریخ  جمعه ۱۵ می علیه دو شرکت Google و Apple به دلیل عدم پیروی بازی Area F2 از قوانین کپی رایت شکایت کرد. بازی یاد شده به گفته یوبی سافت یک “کپی دقیق” از بازی محبوب Rainbow Six Siege می باشد و تمامی جزئیات بازی در Area F2 کپی شده است.

به گزارش خبر گذاری Bloomberg، شرکت Ubisoft در گذشته حضورهمچین بازی را به دو شرکت گوش زد کرده و خواستار حذف آن در بازار برنامه دوشرکت شده بود، اما Apple و Google از حذف بازی اجتناب کرده بودند و به همین دلیل Ubisoft در دادگاه فدرال لوس آنجلس شکایت خود را علیه دو شرکت ثبت کرد.

دو شخصیت موجود در بازی که به Tachanka و Capitao بازی Rainbow six Siege شبیه اند

تصویر فوق مربوط به بخش معرفی شخصیت های بازی Area F2 در سایت شرکت Ejoy سازنده بازی می باشد که به گفته Ubisoft تمامی جزئیات آن کپی Rainbow six Siege است. 

بازی Area F2 توسط شرکت Ejoy ساخته شده است و این شرکت از سال ۲۰۱۷ تحت مالکیت Alibaba می باشد. به گفته Ejoy این بازی اولین شوتر( CQB (closed quarter battle بر روی موبایل بوده که ماه گذشته منتشر شده است.

نوع گجت های اسلحه ها و اوپراتور ها بسیار شبیه یک دیگرند

شباهت بالای دو بازی با یکدیگرباعث شده است تا Ubisoft به شکایت روی بیاورد اما قوانین کپی رایت ،که امید این شرکت است، شانس موفقیت آن ها در دادگاه پایین می آورد، زیرا قانون کپی رایت در دنیای بازی های رایانه ای مرزی باریک است. به طور مثال در آمریکا مکانیک یک بازی نمی تواند شامل کپی رایت شود اما طرح های بصری و مالکیت معنوی شامل آن می شوند.به همین دلیل تمرکز شکایت Ubisoft بر منو های بازی است تا خود شخصیت ها زیرا جزئیات بسری در آن ها با بازی اصلی متفاوت است.

شباهت بالای Ui بازی اما با رنگ های متفاوت

میزان تقصیر دو شرکت Apple و Google در انتشار بازی همچنان به صورت دقیق مشخص نبوده و مشخص نیست چه جریمه ای در انتظارشان است اما یک چیز مشخص است و آن حذف Area F2 از بازار برنامه ها در صورت موفقیت ubisoft است.

تصویری از درون بازی


PCMODTV

مطالب تصادفی دیگر:

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر