هر آنچه که باید درباره تکنولوژی USB4 بدانیم

توسط در

نگاه اجمالی :

آماده نسل کاملاً جدیدی از تکنولوژی USB باشید ، یعنی USB4 ( املای رسمی فاقد فاصله بین عدد و کلمه است)

USB4 برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ معرفی شد ، و بالاخره در بعضی از کامپیوترهای ارسال شده به چشم می‌خورد یعنی اپل مک بوک و مینی بوک های جدید با پردازنده M1 اپل و لپ تاپ های جدید با پردازنده‌های جدید نسل یازدهم اینتل TIGER LAKE H  .

به احتمال خیلی زیاد نمی توانید یکی از این لپ تاپ ها را به این راحتی پیدا کنید ( در واقع فعلاً غیر ممکن است ) که دارای تکنولوژی جدید USB4 هست ، ولی به زودی زود با کمی صبر این مدل ها هم روانه بازار خواهند شد .

تکنولوژی USB4 قول داده تا از  ویژگی های پیشرفته تر مانند سرعت انتقال بیشتر ، مدیریت پهنای باند ویدیو بهتر و به صورت آپشنال از تکنولوژی Thunderbolt 3 پشتیبانی کند .

در بازاری که امروزه فروشندگان قطعات کامپیوتری و سخت افزاری از کلمات و اعداد سردرگم کننده ای برای نامگذاری ورژنهای پورت های انتقال استفاده می کنند آمدن تکنولوژی USB4 کمی سردرگم کننده بود اما چیز های زیاد برای نگاه کردن و امیدوار بودن به آینده داریم .

مشخصات فنی :

در اصل تکنولوژی USB4 جدید سه برتریت اصلی نسبت به نسل های قدیمی تر خود خواهد داشت :

  • ۴۰ گیگابیت بر ثانیه بیشینه سرعت انتقال داده ها که با تکنولوژی Thunderbolt 3 برابری می کند .
  • پشتیبانی از تکنولوژی DP 2.0 که به معنای این است که شما قادر به دریافت و انتقال محتوا ۸K با سرعت تازه سازی ۶۰hz و همینطور رنگ های HDR10 خواهید بود .
  • و در نهایت پشتیبانی از تکنولوژی Thunderbolt 3 اینتل که آنچان هم لزومی نبوده ولی به هر حال باز هم قادر به استفاده از آن خواهید بود .

برای مطالعه اخبار بازی و سخت افزار با ما همراه باشید.


PCMODTV
مطالب تصادفی دیگر:
تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر