اولین فن های ASUS ROG تا چند هفته دیگر به بازار خواهد آمد

توسط در

 

فن های به شدت ساکت کمپانی ROG آماده بر پا کردن طوفان اند.

کمپانی ROG در حال کامل کردن دایره محصولات خود می باشد. این کمپانی اعلام کرد که تا چند هفته دیگر اولین فن های کامپیوتر خودرو با اسم ROG Strix XF 120 روانه بازار خواهد کرد. این فن ها به صورت مستقل و همانطور که از نامشان معلوم است اندازه ۱۲۰ میلیمتری خواهند داشت.

 این فن خاص و زیبا، امکانات و تکنولوژی خاصی نیز دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

استفاده از برینگ های مغناطیسی

کمپانی ROG به کاربران و گیمران وعده فن های ساکت و بدون نویز را داده است. دلیل دادن این وعده مجهز بودن این فن به برینگ (یاتاقان) مغانیطیسی می باشد. استفاده از این تکنولوژی باعث شده تا اصطکاک و صداهای اضافه آن از بین برود و در عوض طول عمری بالا و فن هایی روان در اختیار کاربران و گیمران قرار گیرد.

 اگر بخواهیم به زبان ساده بگویم میزان صدای موجود در محیطی طبیعی و نرمال چیزی در حدود ۲۰ دسی بل می باشد. زمزمه نیز در حدود ۲۵ دسی بل سنجش می شود.

 میزان نویز تولیدی این فن نیز چیزی در حدود ۲۲٫۵ دسی بل می باشد، که با این حساب می توان گفت که فن مذکور در رده صدا های زمزمه قرار خواهد گرفت و این بسیار خشنود و راضی کننده است.

مشخصات فنی

این فن را می توان در رده فن های Air Flow یا همان جریان باد قرار داد. به همین دلیل استفاده از این فن ها بر روی رادیاتور ها خیلی توصیه نمی شود. زیرا استفاده از فن های فشار استاتیک بسیار منطقی تر و مناسب تر خواهد بود.

نوع اتصال این فن از نوع PWM خواهد بود که کنترل کامل و هوشمند را برای کاربر به ارمغان خواهد آورد. محدوده سرعت چرخش این نیز بین ۲۵۰ تا ۱۸۰۰ RPM خواهد بود.


PCMODTV
مطالب تصادفی دیگر:
تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر