وداع با جعبه های زیبای پردازنده های i9-10900k

توسط در

 

عاقبت پردازنده های i9-9900k بر سر جعبه های پردازنده i9-10900k نیز آمد.

کمپانی intel به صورت رسمی اعلام کرد که از تاریخ ۲۸ فوریه این تغییر بر روی تمامی پردازنده های Core i9-10900k اعمال خواهد شد (هر دو بسته بندی جهانی و چینی).

بر این اساس بسته بندی های این پردازنده نیز دقیقاً به مانند مدل i9-10850k خواهد شد. البته این اولین باری نیست که کمپانی intel به سراغ چنین تغییراتی می رود، پیشتر هم این تغییرات بر روی جعبه بسته بندی خاص پردازنده i9-9900k دستخوش چنین تغییری شده بود. دلیل کمپانی intel برای اعمال این تغییرات، ایجاد سهولت در ارسال کالا ها و افزایش مقدار قابل ارسال آنها بوده است.

بر اساس این تغییرات intel خواهد توانست در هر پالت تعداد ۱۶۲۰ عدد پردازنده ارسال کند، که این عدد در بسته بندی طرح قبلی چیزی در حدود ۴۸۰ واحد بود و این یعنی افزایش ۲۳۷٫۲ درصدی در تعداد کالای قابل ارسال. دلیل دلیل این افزایش بسیار چشمگیر طراحی و شکل خواص جعبه بسته بندی قبلی بوده است که حجم زیادی را درون پالت ها اشغال می کردند.

 یکی دیگر از اصلی ترین دلیل های این تغییرات نزدیک شدن تاریخ عرضه چیپست های جدید نسل ۱۱ یا همان Rocket lake-S کمپانی Intel می باشد. و این یعنی باید فروش و تعداد ارسال های پردازنده های نسل قبل (نسل ۱۰) به حداکثر برسد تا کمپانی بتواند بر روی محصولات جدید خود تمرکز بکند.

از طرفی اعمال این تغییرات بر روی بسته بندی های پردازنده مذکور باعث شده تا هزینه ساخت ای که صرف تولید این جعبه های پر جزئیات می شد صرفه جویی شود. و علاوه بر آن هزینه اصلی یعنی هزینه حمل و نقل محصولات بسیار کمتر از قبل خواهد بود که صرفه جویی ای منطقی برای کمپانی محسوب میشود.

برای مطالعه ی بیشتر درمورد اخبار سخت افزار و دنیای بازی با ما همراه باشید.


PCMODTV
مطالب تصادفی دیگر:
تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر