مادربرد های جدید کمپانی Biostar با چیپست H510

توسط در

 

مادربرد های جدید کمپانی Biostar برای کسانی که استفاده روزانه و ساده تر دارند.

کمپانی Biostar یکی از بهترین برند های تولید کننده قطعات کامپیوتری در می باشد. این کمپانی امروز از مادربرد های جدید خود که از چیپست های H510 بهره مند خواهند شد، رونمایی کرد. این چیپست یکی از چهار چیپست طراحی و ساخته شده مخصوص پردازنده های نسل ۱۱ می باشد.

چیپست های مخصوص پردازنده های نسل ۱۱ اینتل

 هر پردازنده جدید چیپست های مخصوص خودش را بر روی مادربرد های مخصوص خواهد داشت. تعداد مدل این چیپست ها در هر نسل می تواند متغیر باشد، اما به صورت کلی در هر دو جبهه Intel و AMD تعداد چیپست های مخصوص هر نسل از پردازنده ها معمولاً دارای سه مدل می باشد.

برای مثال در این نسل جدید که با اسم Rocket Lake-S هم شناخته می شود بر روی سوکت LGA 1200 طراحی و ساخته شده است. چهار چیپست متفاوت برای مادربرد های این نسل در نظر گرفته شده است. این چهار چیپست متفاوت Z590, B560, H570, H510 نام دارند.

اگر خیلی مختصر و مفید بخواهیم به تفاوت های این چیپست ها اشاره کنیم باید بگوییم، هدف اصلی این چیپست ها معلوم است و بیشتر تفاوت ها بر اساس دو قسمت مهم ایجاد می شوند. اولین و مهم ترین مورد قابلیت انجام اورکلاکینگ می باشد، و مادربرد هایی که قابلیت اورکلاک دارند باید دارای چیپست های کد Z باشند (در مورد AMD متفاوت است).

 این مادربرد معمولاً دارای کیفیت متریال بسیار بالا هستند و تعداد VRM و PHASE های زیادی در اختیار دارند. البته فراموش نشود که در پردازنده های کمپانی Intel تنها مدل های دارای پسوند K قابلیت اورکلاک دارند.

مورد دوم تعداد ورودی های PCI express می باشد که همیشه در مادبرد های دارای چیپست های پسوند Z و B بیشتر است.

و در مورد آخر باید گفت که چیپست های کد H همیشه برای کاربران معمولی تر و کار های روزمره تر و یا بودجه های کم طراحی و ساخته می شوند.

دو مادربرد جدید از Biostar

کمپانی Biostar نیز از دو مادبرد جدید با نام های H510 MH/E 2.0 و MH/X رونمایی کرد. از امکانات بسیار خوب این محصول می توانیم به تکنولوژی PCIe 4.0 و WIFI 6 اشاره کنیم. این مادربرد ها همچنین از ۶۴ گیگابایت رم با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز پشتیبانی خواهند کرد.

یک نکنه بسیار جالب دیگر در مورد این دو محصول وجود پورت های PS/2 است، پس اگر شما هم قصد استفاده از موس و کیبورد های قدیمی تر دارید این دو محصول یکی از بهترین گزینه های موجود برای شما خواهند بود.

برای مشاهده و خرید سیستم‌های آماده بتل باکس اینجا را کلیک کنید.


PCMODTV
مطالب تصادفی دیگر:

تبلیغات
تبلیغات
نظرات کاربران
افزودن نظر