تبلیغات

درخشان چون الماس (پروژه کیس مادینگ Diamond)

1,085 views

 

Diamond

تیم PCMOD سال هاست در انواع پروژه های کیس مادینگ توانایی های خود را به چالش کشیده است. طراحان ما همیشه در تلاش بودند تا در کنار برآورد خواسته ها و سلایق مشتری در هر طرح، از حداکثر توانایی خود در طراحی استفاده کنند، تا با یادآوری گذشته، خاطراتی شیرین از پروژه ها در یادمان زنده شوند.

به همین دلیل تمامی پروژه های کیس مادینگ و حتی برخی پروژه های اسماً متعارف، که در دفاتر PCMOD اسمبل و به دست مشتری رسیده است، در قلب PCMOD جای  دارد. اما در این میان برخی از پروژه های جایگاهی ویژه در تاریخ PCMOD پیدا میکنند.

پروژه ی کیس مادینگ Diamond یکی از همین پروژه هاست. طراحی کیس و ماد کردن آن، همانند هر طراحی دیگری در زمینه های ساخت و تولید، چالش های مختص به خود را دارد. اما گاهی به دلایل مختلف یک طراحی با وسواس بیشتری از طرف طراحان رو به رو میشود.

کیس Diamond جز استثناهای طراحی، برای PCMOD شد. این پروژه توسط مهندس مهدی حیدرپور، طراحی شد. اما این طراحی روندی عادی را سپری نکرد. کیس Diamond یکی از پروژه های PCMOD است که از پایه، تمامی مراحل ساخت آن در کارگاه پی سی ماد، انجام شد. این سفارش موقعیتی مناسب بود تا تیم طراحی ما به رهبری ژنرال حیدرپور از صفر تا صد توانایی طراحی و ساخت خود را به چالش بکشد.

از آنجایی که پروسه ی طراحی این کیس با عجله رو به رو نبود، زمان برای آزمون و خطا برای این تیم فراهم شد. در این پروژه ما به دنبال سرحد تکامل در پروژه بودیم، بار ها کیس های مختلفی برای این پروژه طراحی و حتی تا مراحلی نیز ساخته شد ولی با مخالفت از طرف تیم رو به رو شد.

بعد از ۷ ماه طراحی بالاخره بعد از حدود ۱۶۰۰ ساعت تلاش، در اوایل سال ۲۰۲۰ طرح نهایی کیس آماده شد و نوبت به ساخت شاسی رسید. برای بدنه ی کیس از آلومینیوم ۶۰۶۱ در ضخامت های ۲ و ۳ میلیمتر استفاده شد، تا با وزن کم و استحکام بالا این پرنده ی چشم نواز بتواند آماده ی پرواز در اوج آسمان شود. همچنین برای جلوه بخشی به ظاهر کیس، خطوط یکنواخت و هم سو بر روی بدنه ایجاد شد تا جلوه ای قدرتمند به ساختار آلومینیومی آن دهد.

یکی از جذابیت های این پروژه، در هم تنیدگی مراحل طراحی، ساخت و اسمبل بود. از آنجایی که کیس از پایه توسط تیم PCMOD ساخته شد، دامنه ی تصمیم گیری برای ساختار کیس بسیار گسترده بود؛ که به این خاطر باید تصمیمات پیچیده ای برای هماهنگ سازی ساختار و قطعات نیز در حین طراحی و تولید گرفته میشد.

بخش کاستوم واترکواینگ یکی از همین بخش ها بود. علاوه بر طراحی مناسب مسیر لوله ها، در انتخاب تعداد دیسترو پلیت (Distro Plate) و مخزن باید دقت فراوانی به کارمیرفت تا علاوه بر برقراری جریان مناسب با کمترین افت فشار، ظاهر درخشانی در کیس ایجاد شود.

در پنل بالایی کیس پنجره ای به قلب این الماس درخشان وجود دارد تا در حین لذت از زیبایی ظاهری کیس، نگاهی به مرکز قدرت آن داشته باشیم. همچنین در کنار این پنجره، مخزنی به ضخامت ۱۸ میلی متر وجود دارد که دکمه های Power و Reset را مانند جزایری کوچک در میان خود جای داده است.

اگر کمی به سمت پایین حرکت کنیم، میبینیم که کارت گرافیک استفاده شده در این کیس، از خنک کننده برند Phantaks استفاده کرده است تا علاوه بر درخشندگی ظاهری، با داشتن یک گرافیک خنک، آماده ی پردازش بازی و کیفیتی بالا در جزئیات گرافیکی بازی ها نیز باشیم.

اما بعد از کارت گرافیک نوبت میرسد به پردازنده. برای خنک سازی پردازنده برند EKWB استفاده شده است.

در پایینِ مادربرد، صفحه ی Distro Plate دیگری دیده میشود تا جدا از کمک به پخش جریان در سیستم واتر کولینگ، با نظم بخشیدن به کیس، ظاهری شیک و آراسته به نمای داخلی آن دهد.

ولی این صفحه تنها دیسترو پلیت کیس نیست. در پنل جلویی برشی شش ضلعی وجود دارد که به شما نمایی از داخل کیس میدهد. این پنجره در اصل یکی دیگر از دیستروپلیت های Diamond میباشد.

همچنین دو رادیاتور ۳۶۰ میلیمتر از برند AlphaCool نیز در بخش پایینی کیس وجود دارد که هر کدام با ۶ فن ENERMAX تقویت شده اند.

علاوه بر تمامی این قطعات شگفت انگیز جالب است بدانید از لوله های قطر ۱۶ میلیمتر و ۴۰ فیتینگ برند BitsPower در سیستم واترکولینگ وجود دارد. همچنین این شکبه حدود ۳ لیتر مایع در خود جای داده است که به نوبه ی خود شبکه ی بزرگی از جریان محسوب میشود.

نحوه ی عملکرد این شبکه ی قدرتمند

یکی از بخش های جال شبکه ی شخصی سازی شده ی خنک سازی مایع، در کیس Diamond، مسیریست که برای جریان در نظر گرفته شده است.

شروع حلقه ی جریان از مخزن ۱۸ میلیمتری سقف است. مایع خنک کننده از این مخزن ابتدا به دیستروپلیت جلوی کیس راه پیدا میکند. از آنجا به صفحه ی میانی و بعد از به یکی از رادیاتور های ۳۶۰ میلیمتری کف منتقل میشود. مابع در این رادیاتور خنک شده و به سمت CPU حرکت میکند. بعد از خنک سازی پردازنده، مایع گرم شده بعد از عبور از دیستروپلیت میانی در رادیاتور دومی که کف کیس وجود دارد باز خنک شده و برای خنک سازی کارت گرافیک با عبور دوباره از دیسترو پلیت به سمت کارت گرافیک میرود.

آب گرم شده دوباره به دستو پلیت منتقل شده و از طریق لوله ای که در پشت کیس از دید مخفی شده است دوباره به مخزن سقف حرکت کرده تا مسیر خود را از سر بگیرد.

برای افزایش دقت سیستم خنک کنندگی با استفاده از دو سنسور دما، دما در مسیر کنترل میشود و با توجه به دمای جریان، سرعت فن های به کار رفته تنظیم میشود.

خلبان پرواز به سمت کمال

با توجه به این که پروژه ی کیس مادینگ Diamond بیشتر متمرکز به طرحی جاودان برای صاحب کیس بود، ممکن است به نظر برسد که از قطعات قدیمی تری  در کیس استفاده شده است.

در حقیقت هدف از ساخت این کیس، ایجاد جعبه کیسی بدون تاریخ انقضا بود، تا صاحب این اثر بتواند در هر موقعیت و زمانی، قدرت کیس خود را آفزایش دهد بدون این که نیازی به تغییر کیس داشته باشد.

پردازنده ی Intel Core i9-9900K، با این که از نسل نه پردازنده ی های Intel است اما در بالاترین سطح پردازنده های این نسل قرار دارد تا با ۸ هسته ی پردازشی برای انجام هر کاری آماده ی هدایت این پرواز باشد.

به دنبال این انتخاب باید کابینی درخور برای این این خلبان چیره دست انتخاب میکردیم. به این منظور تصمیم بر این شد که از ASUS Z370 ROG MAXIMUS استفده کنیم.

خدمه ی این پرواز قدرت مند چه کسانی بودند؟

تجربه ی پروازی خوش آیند علاوه بر تیم خلبانی ماهر و هواپیمایی همگام با آخرین تکنولوژی های روز، نیازمند خدمه ی با تجربه است. به همین دلیل با به کار گیری کارت گرافیک GTX 1080 Ti از برند MSI تقریبا همه چیز برای پرواز آماده کرده بود.

با افزودن ۳۲ گیگابایت به صورت دو رم ۱۶ گیگابایتی  Trident Zاز برند GSKILL، همه چیز برای پردازش آماده شد.

با داشتن ۲ ترابایت از جنس حافظه ی SSD از مدل SAMSUNG Evo 970 حتی ظرفیت کافی با سرعتی مناسب در اختار کاربر قرار گرفت.

سوخت گیری، پوش بک و پرواز

آخرین مرحله بعد از برقراری این چیدمان قدرتمند، انتقال نیروی کافی برای آغاز پرواز است. برای این کار با به کار گیری پاور COOLER MASTER V1000 و بدست آوردنِ  توان خروجی ۱۰۰۰ واتی همه چیز آماده ی برخاستی با شکوه بود.

PCMOD همواره در تلاش است تا خاص ترین و قدرتمند ترین کیس های ایران و دنیا را برای شما هموطنان عزیز مهیا کند.

امیدواریم از تماشای این کیس حرفه ای و زیبا لذت برده باشید .

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

مشخصات سخت افزاری

CPU: INTEL CORE i9-9900k BOX

MOTHERBOARD: ASUS Z370 ROG Maximus 

VGA: MSI GTX 1080 Ti

RAM: GSKILL Trident Z 2*16 32GB

SSD: SAMSUNG Evo 970 2TB

POWER: COOLER MASTER V1000

SLEEVED EXTENSIONS: PCMOD

FAN: ENERMAX Static Pressure

برای مشاهده و خرید سیستم‌های آماده بتل باکس اینجا را کلیک کنید.


PCMODTV
مطالب تصادفی دیگر:
تبلیغات
ویدیو های ویژه
نظرات کاربران
افزودن نظر