مشکل حرارتی پردازنده های اینتل

با تندتر شدن آتش رقابت در تولید پردازنده ها و تلاش اینتل برای رسیدن به بیشترین سطح عملکرد، توان مصرفی پردازنده ها نسل به نسل افزایش چشمگیری داشته است. در حالی که ساختار سیستم انتقال حرارتی پردازنده تغییر جدی نداشته است، مهندسین اینتل در توضیح این مساله می گویند این پردازنده ها برای رسیدن به مرز های حرارتی طراحی شده اند و مگر در شرایط استفاده از اکستریم کولینگ ها همواره در تلاش برای رسیدن به مرز ۱۰۰ درجه سانتی گراد هستند.

بهترین های دنیا

بیشتر کاربران در مواجه با پردازنده های با توان بالا به سراغ خنک کننده های مایع سیکل بسته یا همان AIO COOLER ها می روند، تیم فنی پی‌سی ماد بعد از تست های مکرر و متعدد ۴ نمونه از قوی ترین خنک کننده های دنیا را به چالش کشید تا برای خنک کردن پردازنده Intel Core i9-13900K با یکدیگر رقابت کنند، اما نتیجه بدست آمده غیر منتظره و شاید کمی نا امید کننده بود.

نمودار نتایج تست های انجام شده

اکستریم کولینگ پی‌سی ماد

نتایج بدست آمده از خنک کننده های رایج و حتی بعضی از خنک کننده های سیکل باز برای تیم پی‌سی ماد رضایت بخش نبود، پس دست به کار شدیم تا پا به پای بزرگان دنیای سخت افزار یک راه حل در رده اکستریم کولینگ ها برای خنک کردن این هیولا های پردازشی ارائه کنیم. نتایج فراتر از تصور ما بود ۲۰ درصد عملکرد بیشتر، دمای کمتر از ۹۰ درجه و امکان استفاده از حداکثر توان پردازنده بدون هیچ محدودیت زمانی.

چه کسانی نیاز به اکستریم کولینگ دارند؟

چنین راه حلی با توجه به هزینه های بالا و تکنولوژی پیشرفته مناسب همه کاربران نخواهد بود، اما آن دسته از کاربران حرفه ای که به قدرت پردازشی حداکثری پردازنده خود نیاز دارند به ویژه برای کاربری هایی که نیازمند همه توان چند هسته در بازه های زمانی بلند مدت هستند می توانند برای ثبت سفارش و رزرو نوبت اقدام کنند.

پل های ارتباطی

تلفن های تماس:

3 - 021-88939001

پیام به واتس اپ:

تهران – خیابان کریم خان زند – خیابان شهید عضدی شمالی – نبش زرتشت – پلاک 90 – طبقه سوم

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد پی‌سی ماد محفوظ می باشد  V 1.0